Wimbledon 2011

admin Novosti 413 pregleda 0
Wimbledon

WimbledonOvoga tjedna na rasporedu su prvi susreti 125. izdanja jednog od najprestižnijih teniskih turnira, Wimbledona. Najveća imena bijeloga sporta počastit će svoje ljubitelje na terenima All England Cluba svojim majstorijama, a kao glavni favorit turnira izdvaja se Nadal, koji je nedavno osvojio Franch Open, pa se smatra da bi u Londonu mogao nastaviti pružati odlične partije.

Inače, Nadal je i branitelj naslova prošlogodišnjeg izdanja ovoga natjecanja. No kada se tenis igra na travnatoj podlozi, svakako da moramo obratiti pozornost i na Federrea koji će, naravno, imati što za reći u svom lovu na sedmi trofej  pobjednika Wimbledona.

Pored navedenog dvojca svakako moramo istaknuti Đokovića, koji je drugi igrač na ljestvici najboljih na Touru i Murrya koji je najveća domaća uzdanica za osvajanje ovoga grand slam turnira.

Upravo su gore navedeni slavili u svojim susretima 1. kola i to lakoćom, a od naših predstavnika u ranoj fazi ispali su Dodig te Čilić koji je izgubio u duelu sa Ljubičićem. Karlović je prošao zahvaljujući Tipsareviću, 23. nositelju turnira, koji je meč predao u drugom setu pri rezultatu 7:5; 3:1 za Karlovića.

U ženskoj kategoriji titulu će braniti Williams (S) koja je u prvom kolu laganom pobjedom nad Francuskinjom Rezai izborila sljedeću fazu natjecanja. U 2. kolu će mlađa sestra Williams, postavljena za 7. nositeljicu, igrati protiv sve bolje Rumunjke Simone Halep, koja je sa 6-1, 6-2 deklasirala srpsku tenisačicu Bojanu Jovanovski nakon samo 67 minuta igre.

Uz Jovanovski, Srbija je ostala i bez puno veće uzdanice, 15. nositeljice Jelene Janković. Bolja od nje bila je Španjolka Maria Jose Martinez Sanchez sa 5-7, 6-4, 6-3 nakon dva sata i 20 minuta igre.